عنوان کامل پایان نامه :

 تأثیر عملکرد مدیران کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی در جلب مشارکت ها

قسمتی از متن پایان نامه :

– اهمیت و ضرورت پژوهش

نگاهی به اهداف، اصول و فلسفه توسعه پایدار روشن می سازد که پایداری توسعه در گرو مشارکت مردم یک کشور در برنامه ریزی و اجرا و ارزشیابی طرح ها می باشد. در توسعه پایدار مردم ثروت واقعی هر ملتی را تشکیل می دهند و هدف توسعه نیز ایجاد شرایطی می باشد که مردم بتوانند از عمر طولانی و زندگی سالم بهره مند شوند. به بیانی دیگر توسعه وسیله ای برای رشد و تعالی بشر ها می باشد و لذا بشر بالاترین اهمیت را درتوسعه دارد.توسعه پایدار علاوه بر در نظر داشتن مسایل اقتصادی، به مقدار زیادی به سمت اهداف انسانی و اجتماعی و فرهنگی گرایش دارد، در نتیجه مردم و عدالت اجتماعی در این توسعه، اهمیت فراوانی دارند برای دستیابی به عدالت اجتماعی مشارکت مردم در امور اقتصادی و اجتماعی، سیاسی یک مسأله بنیادی می باشد.(عامری وهمکاران،68،1390) مطالعه چگونگی مشارکت مردم در امور جامعه بعنوان رکن مهم توسعه سیاسی، اجتماعی و حیات مدنی می باشد.(طالبی نژاد،1388، 2)

مشارکت مردم در امور خیریه یکی از انواع مشارکت ها می باشد که از بطن جامعه نشأت می گیرد.در واقع هیچ تمدن بشری نبوده می باشد که در آن مردم در انواع فعالیت های خیرخواهانه مشارکت نداشته باشند.( Ministry of Social Affairs،1,2010)

کمیته امداد امام خمینی(ره) یکی از نهادهایی می باشد که از آغاز انقلاب اسلامی در جلب مشارکت های مردمی وهدایت آن ها به سوی فقرزدایی و ترویج عدالت نقشی پررنگ داشته می باشد. حضرت امام خمینی رحمه الله درمورد اهمیت، جایگاه و تأثیر کمیته امداد می فرمایند: «این گروه های عزیز و کمیته ها و همین گونه کمیته امداد، یک اقدام بسیار لطیف ظریف شریف دارند که با این اقدام، ان شاءاللّه می توانند ریشه فقر را از سرتاسر کشور به امداد ملت بزرگوار ایران و به همت دولت بزرگوار ایران، این ریشه را از بیخ و بن بکنند”. ایشان در باب اهمیت مشارکت مردم در امور کمیته امداد فرموده اند” آنهایی که دارای یک مکنتی هستند توجه داشته باشند که به این مستمندان که اما نعمت ما هستند رسیدگی کنند.حضرت آیت الله خامنه ای نیز فرموده اند: “البته این چنین کمیته ای که هم اکنون از کمک های دولتی هم برخوردار هست و به کمک های مردمی هم متکی می باشد بایستی هرچه بیشتر به کمک های مردمی متکی بشود. و مردم عزیز ما بایستی به این چنین ارگان هایی و این کمیته محترم و کوشنده و فعال کمک کنند تا بتوانند با سازماندهی درست خود کوشش لازم را برای امداد به محرومان و مستمندان که بالفعل احتیاج به کمک دارند و امداد به این ها ادامه بدهد”.

مطالب ذکر گردیده،گویای اهمیت مشارکت مردم در فعالیت های کمیته امداد امام خمینی(ره) می باشد.مشارکت زمانی رخ می دهد که مردم و مدیران نیازمند آن باشند و ساز و کارهای مشارکتی نیز وجود داشته باشند.(wang,2008,322) این گونه می توان نتیجه گرفت که مدیریت کارا یکی از ابعاد سازنده مشارکت مردمی می باشد.در واقع مدیریت یکی از ارکان زندگی اجتماعی می باشد ، زیرا در اجتماع، منافع و مقاصد افراد وسرنوشت اشخاص با یکدیگر ارتباط و در بسیاری موارد، اشتراک پیدا می کند. بشر ها که اجتماعی زندگی می کنند، به برنامه ریزی و سازمان دهی سیستمی نیازمندند که بتواند آنان را به اهدافشان رهنمون سازد. مدیریت و راهکارهای آن و تربیت مدیران لایق از اهم مبانی فکری دینی به شمار می رود.(صیادی و وکیلی،110،1390)

با در نظر داشتن اهمیت مشارکت مردم در فعالیت های کمیته امداد امام خمینی(ره) و تأثیر مهم مدیران این سازمان در جلب طرفداری های مردمی،در این پژوهش تأثیر عملکرد مدیران کمیته امداد امام خمینی(ره) در جلب مشارکت ها و کمک های مردمی مطالعه می گردد.

 

1-3- اهداف پژوهش

1-3-1) هدف اصلی

سنجش عملکرد مدیران و افزایش مشارکتهای مردمی.

1-3-2) اهداف فرعی

  • ارتقای عملکرد مدیران کمیته امداد امام خمینی(ره) در راستای جلب مشارکت ها و کمک های مردمی.
  • شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

  • ارائه راهکارهای مناسب به مقصود افزایش مشارکت ها و کمک های مردمی.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1-3-1) هدف اصلی

سنجش عملکرد مدیران و افزایش مشارکتهای مردمی.

1-3-2) اهداف فرعی

  • ارتقای عملکرد مدیران کمیته امداد امام خمینی(ره) در راستای جلب مشارکت ها و کمک های مردمی.

ارائه راهکارهای مناسب به مقصود افزایش مشارکت ها و کمک های مردمی.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : تأثیر عملکرد مدیران کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی در جلب مشارکت ها  با فرمت ورد