پیج رنک و اهمیت آن در سئو

مارس 17, 2020 Off By مدیر

پیج رنک و اهمیت اون در سئو بخش مهمی در هستش، که کارشناسان این بخش باید به اون توجه خاصی داشته باشن. پیج رنک یا همون (page rank) راه حلی در گوگل جهت اندازگیری مقدار اهمیت صفحاته. در بخش رتبه دادن به صفحات تقریبا تموم بخشا و سیگنالای درون صفحه ای از جمله عنوان صفحه، تعداد تکرار مناسب کلمه در صفحه، حجم نوشته و چیزای دیگه ای به جز اینا محاسبه می شه. تو یه تیکه از این روند موتور جستجوی گوگل از پیج رنک جهت تنظیم یافته های جستجوها استفاده می کنه. پس سایتایی که اهمیت بیشتری پیدا کرده و مهم تر حساب می شن در رده های بالا قرار می گیرن.

راه حل

پیج رنک و اهمیت اون در سئو دلیل شده که کارشناسان این بخش توجه خاصی به این قسمت جهت رتبه بندی سایت خود داشته باشن. چگونگی رتبه بندی سایت در گوگل امکان داره به این توضیح شکل گیرد: ۱- در اول تموم صفحات مربوط به عبارت جستجو رو در بایگانی ذخیره می کنه. ۲- بعد صفحات یافت شده رو براساس پارامترهای موجود در صفحه رده بندی می کنه. ۳- مقدار وزنا در متن پیوند لینکای ورودی صفحه محاسبه کرده و ۴- بعد یافته های جست و جو رو براساس پیج رنک مرتب سازی می کنه.

پیج رنک دارای چه مفهومی در سئو هستش؟

شاید واسه شما سوال باشه پیج رنک دارای چه مفهومی در هستش؟ تئوری گوگل این طور بیان می شه که وقتی که صفحه ای آ به صفحه ب لینک می شه به این معنیه که از دیدگاه صفحه آ، صفحه ب یه صفحه مهم حساب می شه. پیج رنک اینطور اهمیتای لینک دهی به صفحه رو در روند تعریفی و رتبه بندی خود قرار میده.

چناچه صفحه هایی که مهم زیادی هستن به صفحه ای لینک بدن، در این صورت لینکای صفحه مورد توجه به صفحه دیگه مهم بیشتری می شه. البته باید گفت که متن لینک به پیج رنک ارتباطی پیدا نمی کنه. چیجوری میشه پیج رنک یه صفحه رو دونست و از اون در استفاده کرد؟ جهت این کار میشه نوار وسیله مخصوص گوگل رو نصب کرد، پس از نصب اون با مراجعه به هر صفحه پیج رنک اون عددی بین صفر تا دهه که در نوار وسیله نشون داده می شه. به این روش میشه مقدار رتبه سایت رو تشخیص داده و جهت بهبود سایت و عملیات ازش استفاده کرد.