عنوان کامل پایان نامه :

 تأثیر عملکرد مدیران کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی در جلب مشارکت ها

قسمتی از متن پایان نامه :

مشارکت در تأمین مالی هزینه انجام طرح ها:

در کاربرد های مشارکت گاه مقصود از مشارکت مردم درکار ها این می باشد که افراد کوشش کنند تا بخشی از بار مالی مربوط به انجام یک طرح را بر عهده گیرند.

آن چیز که در اقدام اندازه پرداخت یک فرد در یک مورد خاص را تعیین می کند، نخست اندازه تمایل اوست برای بهره مندشدن در قبال پرداخت وجه برای آن مورد خاص و دیگری قدرت و توان پرداخت او.عامل اول را در اصطلاح فنی اقتصادی کشش تقاضا برای آن مورد خاص می نامند.مقصود از کشش تقاضا شاخصی می باشد که نشان می دهد تقاضای افراد برای داشتن یک کالا و یا بهره مندی از یک جایگاه تا چه حدی تحت تأثیرتغییر عواملی زیرا قیمت کالا و یا درآمد آن شخص قرار می گیرد.البته صرف وجود تمایل نسبت به یک کالا (یا جایگاه) برای پرداخت وجه آن کافی نیست.توان پرداخت نیز لازم می باشد. توان پرداخت معمولاً توسط درآمد افراد اندازه گیری می گردد. اظهار دیگر بحث فوق این می باشد که اندازه مشارکت افراد در تأمین مالی هزینه ها به دو عامل بستگی دارد: اندازه مطلوبیت این طرح ها برای آن فرد و قدرت و توان مالی او.

 

  1. مشارکت درتأمین نیروی انسانی: یکی دیگر از انواع مشارکت این می باشد که نیروی انسانی لازم برای

انجام یک فعالیت خاص را تأمین نمایند.دراین وضعیت افراد نه در مدیریت کار و نه تأمین مالی آن شرکت داشته اند،اما در مرحله اجرای آن با در اختیار گذاشتن نیرو و توان خویش به صورت داوطلبانه از هزینه های اجرایی آن کاسته ودر اقدام می کوشند تا طرح مورد توافق خود را به اجرا در آورند.

  • برحسب زمینه مشارکت
  • شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

در فعالیت های مختلف،زمینه های متفاوتی از مشارکت پدیدمی آید به عنوان مثال زمینه مشارکت افراد در فعالیت های شهری تحت عناوین فعالیت های عمرانی، فعالیت های مربوط به محیط زیست، فعالیت های مربوط به تأمین ایمنی شهر، فعالیت های نظارتی و …طبقه بندی می گردد.در سایر فعالیت ها نیز با در نظر داشتن اهداف مدنظر می توان طبقه بندی هایی را ارائه نمود.

  • بر حسب نوع سازماندهی

اقدام طبقه بندی وظایف، تفویض اختیار و تثبیت مسوولیت برای اجرای وظایف و تعیین روابط به مقصود همکاری مؤثر در تحقق بخشیدن به اهداف را اصطلاحاً سازماندهی می نامند.بر حسب نوع سازماندهی در نخستین گام می توان دو نوع از سازماندهی الگو های مشارکت را از یکدیگر متمایز ساخت.

در نوع نخست که اساساً تشکل های خود جوش و خود انگیخته جامعه را شامل می گردد، سازماندهی بدون در نظر داشتن دستاوردهای دانش جدید مدیریت صورت گرفته و مبتنی بر تجربیات شخص و سنن اجتماعی می باشد.

اما در نوع دوم که تشکل های رسمی یا نسبتاً رسمی و برانگیخته را شامل می گردد سازماندهی بر مبنای دستاردهای فنون مدیریتی جدید و با هدف حداکثر کارایی صورت می پذیرد.

در نوع اول روابط بیشتر رو در رو و پیوند های بیشتر عاطفی می باشد و از این رو دوام بیشتری از خود نشان می دهند.اما در ضمن امکان بهره گیری بهینه ازمنابع در آن ها پایین بوده و اغلب فعالیت ها با صرف امکانات و انرژی بیش از حد مورد نیاز صورت می پذیرد.رسمیت روابط فیمابین در نوع دوم ممکن می باشد به کاهش علایق و پیوند های عاطفی بینجامد،اما کارایی را افزایش می دهد و سرعت و نظم امور را بالا می برد.بعلاوه تقسیم کار دقیق تر موجود در نوع دوم امکان اصطکاک و کشمش های درون این تشکل ها را کاهش می دهد. بسته به زمینه و انتظاری که از یک تشکل مشارکتی هست، می توان یکی از دو نوع را مناسب تر دانست، اما صدور حکم کلی واقع بینانه نیست.(غفارزاده و جمشیدی،1390، 39)

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1-3-1) هدف اصلی

سنجش عملکرد مدیران و افزایش مشارکتهای مردمی.

1-3-2) اهداف فرعی

  • ارتقای عملکرد مدیران کمیته امداد امام خمینی(ره) در راستای جلب مشارکت ها و کمک های مردمی.

ارائه راهکارهای مناسب به مقصود افزایش مشارکت ها و کمک های مردمی.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : تأثیر عملکرد مدیران کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی در جلب مشارکت ها  با فرمت ورد